Külla tuleb E-rahvusraamatukogu 15. september 2013

Märjamaa VRK / Kirjuta esimene kommentaar


Reedel, 20. septembril kell: 14.00 tutvustavad Eesti Rahvusraamatukogu töötajad  kõigile huvilistele Märjamaa Valla Raamatukogus erinevaid andmebaase.

 Kavas on: Kõik Eesti raamatud ja ajakirjad mahuvad taskusse. Kairi Felt ja Jane Makke (45 min.)  Millest sai e-raamat alguse ja kuhu tänaseks on jõutud. Kust e-raamatuid osta või laenata ning kasutada (lugerid ja Rahvusraamatukogu digitaalarhiiv DIGAR). Mida kasulikku leidub veel digitaalarhiivis ja kuidas seda kiiresti leida. Kuidas leida kodukoha vanu ja uusi ajalehti  Eesti perioodika andmebaasis DEA ning digitaalarhiivis DIGAR. 

Mis saab siis kui Google ei aita! Kristina Rood ja Kristel Veimann (45 min.) Kuidas leida raamatuid ja artikleid ning täistekste e-kataloogi ESTER ja artiklite andmebaasi ISE näidetel. Soovitused ja õpetused, kuidas kasutada Rahvusraamatukogu Otsinguportaali. Kuidas ja mida saab otsida ning kasutada ka kodus. Kuidas tellida raamatu digitaalkoopiaid.
Mida pakub tulevikuraamatukogu! Rühmatöö või avatud keskustelu (45 min.)                                                        Pildid ja videod põnevatest lahendustest ning huvitavatest näidetest meil ja mujal.  

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: